ART / Etchings etc / Etching 7437017
*
nr 743 7017
Jukka Vänttinen
(f. 1954)
Jukka Vänttinen (b. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, subject size: 50 x 18,
ETCHING (F), Jukka Vänttinen (f. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, motivets mått: 50 x 18
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday February 27 2012
at 17:11:49
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/2 13:49:02
1
600 kr
26/2 15:58:45
2
700 kr
27/2 14:29:46
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jukka vänttinen
-
8052 ETCHING
David Ahlqvist (1900-1988), Sweden. Signed, Kaktus..//
Auction ends
today
20 maj at 19:11
-
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
today
20 maj at 18:07
-
8378 ETCHING
Eva Stockhaus (b. 1919), Sweden. "Den gamla vedbod..//
Auction ends
today
20 maj at 18:23
-
8099 ETCHING
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sweden. Signed, "b..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:43
-
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
today
20 maj at 19:58
-
8213 ETCHING
ok ej sign, Paris. Image dimensions: 20x16 cm, out..//
Auction ends
today
20 maj at 18:24
*
Jukka Vänttinen
Read more about Grafik
nr 743 7017
Jukka Vänttinen
(f. 1954)
Jukka Vänttinen (b. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, subject size: 50 x 18,
ETCHING (F), Jukka Vänttinen (f. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, motivets mått: 50 x 18
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/2 13:49:02 | 1 | 600 kr |
26/2 15:58:45 | 2 | 700 kr |
27/2 14:29:46 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jukka vänttinen
-
8052 ETCHING
David Ahlqvist (1900-1988), Sweden. Signed, Kaktus..//
Auction ends
today
20 maj at 19:11 -
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
today
20 maj at 18:07 -
8378 ETCHING
Eva Stockhaus (b. 1919), Sweden. "Den gamla vedbod..//
Auction ends
today
20 maj at 18:23
-
8099 ETCHING
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sweden. Signed, "b..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:43 -
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
today
20 maj at 19:58 -
8213 ETCHING
ok ej sign, Paris. Image dimensions: 20x16 cm, out..//
Auction ends
today
20 maj at 18:24